Kilka praktycznych informacji odnośnie funkcjonowania Festiwalu znajduje się w zakładkach:

PROGRAM
BIURO FESTIWALOWE | BILETY
MIEJSCA | GODZINY OTWARCIA
HOTELE
RESTAURACJE | PUBY | KLUBY

W tym roku po raz pierwszy współpracowaliśmy z architektami w celu przygotowania spójnej aranżacji Centrum Festiwalowego. Efekt można w dniach 20-30 października ocenić osobiście, odwiedzając Łódź Design 2011.

Oto, jak sami autorzy opowiadają o powstałej koncepcji:
„Stworzyliśmy aranżację festiwalu, która zapewnia atrakcyjną oprawę wizualną wystaw i prowadzi dialog z wnętrzem modernistycznego budynku Starej Tkalni. Wykorzystując folię stretchową znaną ze stanowisk zabezpieczenia walizek na lotniskach połączyliśmy słupy na poszczególnych kondygnacjach, tworząc ściany działowe oraz akcentując wejścia do przestrzeni wystawowych. Zabieg podkreśla zastany, przemysłowy układ konstrukcyjny, a półprzezroczysta folia wprowadza efemeryczną poświatę do surowego wnętrza.

Odnowiona elewacja zewnętrzna została uzupełniona podłużnym podestem zrobionym na festiwalowy czerwony dywan.  Oś wejścia prowadzi w prostej linii przez recepcję z szatnią, kasami biletowymi oraz informacją do centralnego wielkiego bumu. Tu mieści się centralne foyer oraz serce życia publicznego festiwalu na najbliższe 10 dni. Koncentrycznie ustawione wejścia prowadzą do publicznych funkcji restauracji, księgarni, sklepu oraz funkcji reprezentacyjnych. Punktem centralnym agory jest Sowa w okularach 3D symbol i maskotka wystawy.

Pozostałe piętra zostały zagospodarowane wystawami. Ostatnia kondygnacja pełni rolę centrum konferencyjnego.
Folia stretchowa zostanie wykorzystana do transportu eksponatów po zakończeniu festiwalu”.

KTO:
Zofia Strumiłło-Sukiennik
Jan Sukiennik (137kilo)
Wojciech Gajewski

Michał Jan Kozłowski
Marta Morawska
Bartłomiej Popiela

www.137kilo.pl