Zapraszamy dzieci na warsztaty odbywające się w ramach Edukreacji. Każdy warsztat poprzedzony będzie spacerem z profesjonalnym przewodnikiem – Panią Ewą Solarz – autorką pierwszej polskiej książki o designie dla dzieci „D.E.S.I.G.N.”, dziennikarką i współzałożycielką internetowego poradnika wnętrzarskiego domplusdom.pl, która w przystępny sposób opowie uczestnikom o wybranych wystawach festiwalu.
Warsztaty w godzinach przedpołudniowych kierowane są do młodszych dzieci (od 4 do 6 roku życia), w godzinach popołudniowych do starszych (od 7 do 10 roku życia).

Zapisy na warsztaty przyjmowane są na adres mailowy: edukreacja@lodzartcenter.com
Warsztaty są bezpłatne dla dzieci, prawny opiekun musi posiadać bilet wstępu.
Ilość miejsc ograniczona.

21.10
11.00 brak wolnych miejsc
16.30
wolne miejsca

„Food Design”
Prowadzenie Marta Wajda
Grysik.com

Pejzaż jedzeniem malowany.

Czyli dziecięce warsztaty kulinarne, podczas których udowodnimy że jedzenie to również świetna zabawa. Wspólnie z dziećmi będziemy tworzyć jedzeniowe obrazy, sprawdzać jak rosną różne rośliny jadalne i czym jest Food Design.
W naszym życiu jedzenie zawsze odgrywało istotną rolę: jest wyzwaniem, gdy stajemy przy kuchni, jest wspólnie spędzanym czasem, gdy zasiadamy z rodziną i przyjaciółmi przy stole, jest wielką radością, gdy smakuje…
Chciałyśmy podzielić się tymi wrażeniami, poznać doświadczenia i opinie innych, zachęcić do wspólnego jedzenia i gotowania. Tak powstał grysik.com, blog, który jest nie tylko naszym kulinarnym pamiętnikiem, ale również miejscem spotkań dla dużych i małych smakoszy.

Partner warsztatów: firma GreenPan.


23.10
11.00 wolne miejsca

„Wspólnie projektujemy”
Prowadzenie:  Małgorzata Szczepańska
Elle Decoration

Pod hasłem „Wspólnie projektujemy” uczestnicy warsztatów, prowadzonych przez redaktor naczelną  ELLE  Decoration, będą mogli zaprojektować okładkę i główną stronę dodatku specjalnego poświęconego łódzkim wydarzeniom. Zajęcia będą miały na celu przybliżenie młodym odbiorcom, poprzez zabawę, zasad projektowania stron gazety. Jak wiadomo, układ typograficzny okładki czy strony powinien być taki, by pierwsze spojrzenie na nie informowało o zawartej w nich treści. Mali twórcy spróbują osiągnąć ten efekt wybranymi przez siebie środkami plastycznymi. Posługując się różnymi technikami plastycznymi, wspólnie z prowadzącymi zajęcia dzieci wykonają projekt okładki, jaką chciałyby zobaczyć w  ELLE Decoration dla najmłodszych, oraz stronę obrazującą najciekawsze ich zdaniem projekty poświęcone dzieciom, które mogły zobaczyć, oglądając towarzyszące festiwalowi wystawy. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i pokazane na stronach magazynu.


24.10
11.00 brak wolnych miejsc
16.30 brak wolnych miejsc

„Krzesło według Thoneta”
Prowadzenie: Jadwiga Husarska-Chmielarz
Paged Meble

Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję poznać w jaki sposób wykonuje się meble gięte. Nauczymy się z jakich elementów składa się krzesło A 1840 i na czym polegała innowacja wprowadzona przez Michaela Thoneta. Liczne zagadki sprawdzą wiedzę i czujność uczestników. Największym wyzwaniem dla dzieci będzie złożenie krzesła z elementów i sprawdzenie jego wytrzymałości.


26.10
11.00 brak wolnych miejsc
16.30 wolne miejsca!

„Luka Bandita – fabryka potworów”
Prowadzenie: Maria Strzelecka
Luka Bandita

Maria Strzelecka, absolwentka warszawskiej ASP, właścicielka marki odzieżowej Luka Bandita, zaprasza wszystkie odważne dzieci na warsztaty poświęcone designerskim zabawkom.
Dzieci zapoznają się z procesem tworzenia, od fazy projektu, przez drukowanie technika sitodruku, aż do szycia.
Następnie same będą mogły zabawki “wykończyć”, pomalować, wypchać, zaszyć i zaopiekować się własnym potworkiem.


27.10
11.00 brak wolnych miejsc
16.30 wolne miejsca!

Warsztaty architektoniczne
Prowadzenie: Edyta Ołdak
Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie” – Edyta Ołdak i Pani Jurek

Czy wiesz że każdy kolor może ilustrować inne emocje? Czy wiesz że wnętrze ma różne temperatury i można je odbierać na rożne sposoby? Zapraszamy na warsztaty poświęcone poszukiwaniom dawnych duchów starej tkalni, miejsc ładnych, strasznych, miłych i niemiłych, słowem wszystkich tych, które składają się na klimat przestrzeni


28.10
11.00 brak wolnych miejsc
16.30 wolne miejsca

„Young users. Warsztaty kreatywne dla dzieci w zakresie wyposażenia wnętrz”
Meble VOX

Celem warsztatów jest edukacja oraz zaspokojenie potrzeb dzieci w zakresie aranżacji wnętrz ich pokojów, które będą pobudzały ich kreatywność, umożliwią im indywidualizację oraz wyrażanie siebie.
Dzieci będą projektowały swoje wymarzone pokoje oraz na przykładzie mebli Young users stworzą własny system indywidualizacji mebli. W tym celu zostaną wykorzystane specjalnie zaprojektowane narzędzia informatyczne: konfigurator, gra Memo, nadruk cyfrowy oraz techniki manualne.


29.10
11.00 wolne miejsca
12.15 brak wolnych miejsc

„Wieszak Jelonek”
Prowadzenie Magda Borowiak
dizajndladzieci.pl

Warsztaty dla dzieci od 6 lat:
– WIESZAK – dzieci będą miały możliwość samodzielnego wykreowania i wykonania rzeczy praktycznej do własnego pokoju.
Temat dizajnerski wieszak.