21.10.2011 piątek // Jazzga, ul. Piotrkowska 17 // godz. 22.00

23.00 Furia Futrzaków // godz. 22-23.00 oraz po 24.00 Łukasz Rodziewicz

Po dniu pełnym festiwalowych wrażeń, wraz z serwisem MegaTotal (www.megatotal.pl), zapraszamy Was do jednego z najlepszych łódzkich klubów – Jazzga – na niezapomnianą imprezę MegaTotal Design Party!

Zagra dla nas Furia Futrzaków – duet producencko-wokalny spod znaku ambitnego popu i muzyki elektronicznej, założony przez Kingę Miśkiewicz (wokalistkę o głosie, który “ściska serce i unosi budynki”), Andrzeja Pieszak (klasycznie wykształconego pianistę) oraz Petera Bergstranda (mistrza konsolety). Połączyła ich fascynacja muzyką elektroniczną i wyrafinowanym popem. Swoją pasją podzielą się z nami tej nocy!
 
Furia Futrzaków jest zespołem w interesujący sposób przenoszącym na polski grunt elektroniczny, taneczny pop inspirowany twórczością m.in. Moloko, Robyn, Goldfrapp i The Knife. To muzyka ambitna, a przy tym lekka i pozytywna, trafia do wybrednych słuchaczy, którzy lubią klubowe brzmienie i dobre piosenki z polskim tekstem. Debiut płytowy zatytułowany „Furia Futrzaków” ukazał się w 2010 roku i był objęty patronatem medialnym m.in. Programu Trzeciego Polskiego Radia, magazynu „Machina”, portalu Myspace, przyznano mu „Trójkowy Znak Jakości”. To płyta składająca się z własnych kompozycji muzycznych i tekstowych, bardzo nowoczesna, syntetyczna brzmieniowo, wzorem współczesnej skandynawskiej i francuskiej elektroniki. Zespół obecnie kończy pracę nad materiałem na drugą płytę.

Furia Futrzaków zagrała między innymi na Heineken Opener Festival, Free Form Festival w Warszawie,  Idea Pix Fest w Krakowie, Festiwalu Nowobrzmienia we Wrocławiu,  Nocy Miliona Żurawi – koncercie charytatywnym dla ofiar tsunami w Japonii.

Zespół wystąpi w składzie: Kinga Miśkiewicz – wokal, Andrzej Pieszak – klawisze, Tomek Mądzielewski – perkusja, Wojciech Kidoń – perkusjonalia, Wojciech Trusewicz – realizacja dźwięku.

www.furiafutrzakow.pl
www.facebook.com/furiafutrzakow

Po koncercie o gorącą, taneczną atmosferę na parkiecie zadba Łukasz Rodziewicz - Brane

Łódzki DJ i promotor, muzykę miksuje od ponad 10 lat. Przez ten czas udzielał się w wielu projektach, sięgając w różne, często na pozór odległe od siebie rejony współczesnej, klubowej elektroniki. Entuzjasta nowych dźwięków, stylistycznych eksperymentów i głębokich basowych brzmień. Swoje eklektyczne sety buduje, poruszając się na pograniczu szeroko pojętego future bass, UK funky, tropical, garage, house i broken beat.

www.soundcloud.com/branebeats
www.soundcloud.com/deflykid

Wstęp na imprezę tylko z karnetem festiwalowym. Karnet do zakupienia w Centrum Festiwalowym przy ulicy Targowej 35 w godzinach otwarcia wystaw


22.10.2011 sobota // Fever, Rynek Manufaktury // godz. 20.00

KOŁO. PROUDLY MADE IN POLAND

Jeśli interesujesz się designem i szukasz inspiracji do rozwijania swojej pasji, nie może Cię zabraknąć na organizowanej przez KOŁO i Kaniewski Haute Design imprezie KOŁO. PROUDLY MADE IN POLAND. Już w najbliższą sobotę o godzinie 20.00 projektanci oraz architekci spotkają się w Klubie Muzycznym & Restauracji Fever, aby posłuchać wykładu czołowego polskiego przedstawiciela świata designu – Janusza Kaniewskiego. Prelekcja pod nazwą „Extreme Mobility 2020” poświęcona zostanie najnowszym koncepcjom i wizjom przyszłości transportu, prezentowanym na wiodących europejskich uczelniach projektowych.

Atrakcją, która z pewnością zapadnie uczestnikom w pamięć będzie wjazd na rynek Manufaktury Mobilnej Sali Ekspozycyjno – Szkoleniowej KOŁO. Dzięki tej wizycie będziemy mieli możliwość podziwiać znajdującą się w jej wnętrzu niezwykłą ekspozycję zaaranżowaną przy użyciu najnowszych produktów marki KOŁO – ceramiki łazienkowej, wanien, kabin i mebli. Specjalnie dla zwiedzających na dachu MSES udostępniony zostanie… taras widokowy.

Niezwykłą atmosfery wieczoru dopełni o godz. 21.30 koncert Noviki oraz Mr. Lex DJ w klubowym projekcie Beats Friendly.

Liczba miejsc jest ograniczona!

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wysłać zgłoszenie na adres justyna.zborowska@kolo.com.pl, w tytule wpisując “KOŁO. PROUDLY MADE IN POLAND”, a w treści imię i nazwisko oraz  nazwę pracowni/biura architektonicznego.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/event.php?eid=150424661721129.

Wstęp na koncert o godz. 21:30  z karnetem festiwalowym Łódź Design Festival. Karnet do zakupienia w Centrum Festiwalowym przy ulicy Targowej 35 w godzinach otwarcia wystaw.

Serdecznie zapraszamy!