Trzecia już edycja konkursu wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Spośród 243 zgłoszeń jury wybrało 19 projektów, które stworzyły wystawę pokonkursową podczas Łódź Design Festiwal 2010.

Zakwalifikowani do wystawy make me! 2010:

Anna Dul – Hand Vase (Polska)
Emmanuel Gardin – Recto Verso (Belgia)
Wiktoria Gołębiewicz – Drop – nalewaczka dla osób starszych
Hofit Haham – Light Kiss (Izrael)
Katalin Ivanka – Betonowy Nagrobek SeeYou (Węgry)
Magdalena Jędrzejas – Zegar „PIXELS” (Polska)
Magdalena Karasińska – Stolik Moso (Polska)
Gabriela Kowalska – Szklanki ”Przyłączenie” (Polska)
Dominik Lisik – My Love TV seat! (Polska)
Joanna Łyczek – Miasto na Tapecie (Polska)
Moran Peleg – Aurelia (Izrael)
Aleksandra Pięta & Piotr Wiśniewski – Smaki Podhalańskie (Polska)
Roma Przyimka – Trój-książka (Polska)
Anna Rosinke – biuro projektowe Stadtpark – Polna kaplica w Chwaszczynie (Polska)
Grupa Projektowa Mezzamela: Ida Dziedzic & Konrad Roślak – TOOBO – Lampy (Polska)
Poliszdizajn: Kamila Niedzwiedzka i Nikodem Szpunar – Lampa Komar (Polska)
Filip Wcisło & Katarzyna Bukowska-Wcisło – SpaghettiMonster (Polska)
Miriam Żink – light MI (Holandia)
Studio Projektowe Prodiż: Małgorzata Żółkiewska & Przemek Ostaszewski – Robole (Polska)


Główną Nagrodę w konkursie „make me!” 2010 w wysokości 20 000 zł otrzymał Poliszdizajn: Kamila Niedzwiedzka i Nikodem Szpunar za projekt Lampa Komar. Nagrodę wręczyła Agnieszka Jacobson-Cielecka – kurator Programu Głównego festiwalu.

Lampa Komar to nowatorski projekt opierający się na bardzo prostym pomyśle wykorzystania składanych rurek stosowanych w namiotach i laskach dla niewidomych. Umożliwia to szybkie pakowanie i błyskawiczny montaż. Można ją ustawić na kilku wysokościach, co nadaje przedmiotowi różnorodne formy. Jej walorem jest zmienność – doskonale wpasuje się w każde wnętrze. To produkt, który po drobnych modyfikacjach technicznych może trafić do masowej produkcji.


Laureaci nagród dodatkowych:

Nagrodę od firmy RADO za fuzję nowoczesnych materiałów i design – zegarek o wartości 8 000 zł – otrzymał Emmanuel Gardin za projekt Recto Verso. Nagrodę wręczył Marek Lis – Brand Manager marki Rado w Polsce.

Nagrodę od firmy VOX – staż w Dziale Rozwoju Meble VOX – otrzymali Filip Wcisło & Katarzyna Bukowska-Wcisło za projekt SpaghettiMonster. Nagrodę wręczyła Monika Tokarska – Pełnomocnik ds. PR i Mediów, Meble Vox.

Nagrodę od firm Noti i Balma – staż w Firmie Noti – otrzymała Magdalena Karasińska za projekt Stolik Moso. Nagrodę wręczył Ryszard Balcerkiewicz – właściciel Firmy Noti.

Nagrodę od redakcji Elle Decoration – materiał poświęcony laureatowi w magazynie – otrzymali Aleksandra Pięta & Piotr Wiśniewski za projekt Smaki Podhalańskie. Nagrodę wręczyła Małgorzata Szczepańska – redaktor naczelna Elle Decoration.

Nagrodę Domosfery – prezentacja laureata na łamach portalu domosfera.pl – otrzymali Filip Wcisło & Katarzyna Bukowska-Wcisło za projekt SpaghettiMonster. Nagrodę wręczyła Marta Lubaszewska – redaktor naczelna portalu domosfera.pl.

Nagrodę od firmy Rosenthal za kreatywność i innowacyjność – kubki Rosenthal z kolekcji Ego Karla Lagerfelda – otrzymała Wiktoria Gołębiewicz za projekt Drop – nalewaczka dla osób starszych. Nagrodę wręczyła Agnieszka Sumelka – dyrektor marketingu Rosenthal Polska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłej edycji.