PechaKucha (czyt. peczakcza) pochodzi od japońskiego słowa “pogawędka”. Jest to nietypowa forma prezentacji wymyślona przez dwóch architektów z Tokio. Głównym jej celem jest możliwość przedstawienia szerszej publiczności wybranego tematu w możliwie krótki i treściwy sposób. Obowiązuje prosta formuła 20×20, czyli 20 slajdów, każdy wyświetlany przez 20 sekund.

PechaKucha Night jest imprezą otwartą i niekomercyjną. Zaprezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do pokazania i powiedzenia. Liczy się pomysł i chęć podzielenia się nim z innymi. Tematem może być projekt mebli, grafika, kolekcja ubrań, podróż dookoła świata, inicjatywa społeczna, nowy event, jednym słowem wszystko co kryje w sobie kreatywną myśl i powinno ujrzeć światło dzienne. Prezentacje bardzo często są jedynie pretekstem do dalszej dyskusji i nawiązywania ciekawych znajomości.

PechaKucha Night pierwszy raz odbyła się w 2003 roku, obecnie jest organizowana już w 446 miastach na całym świecie! W Polsce regularnie odbywa się m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście i Katowicach. W Łodzi po raz pierwszy zagościła w październiku 2010 roku.

Łódzka PechaKucha organizowana jest przez Grupę CUKIER.

Siódma edycja imprezy, która odbędzie się 29 października w Textorial Park, towarzyszy Regionalnemu Kongresowi Kultury oraz jest wpisana w program festiwalu Łódź Design. Wydarzenie stanowi finisaż wystawy „PechaKucha Night Łódź – Review” trwającej od 22 do 29 października, podczas której zobaczymy wybrane prace uczestników z poprzednich edycji.

Wszystkich, którzy są zainteresowani uczestnictwem w imprezie PechaKucha Night Łódź vol.7 i zaprezentowaniem tego co im siedzi w głowach zapraszamy do przesłania swojego zgłoszenia do 12 października na adres: pechakucha.ldz@gmail.com.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.pechakuchalodz.blogspot.com.


Textorial Park
Fabryczna 17
+48 42 2908000
godziny otwarcia:
pn.: nieczynne
wt.-pt.: 16.00-19.00
29.10 sb. 13.00 – do imprezy PechaKucha Night Łódz vol. 7