- Łódź Design - http://www.2011.lodzdesign.com -

WARSZTATY

Posted By k.zawada On 04/08/2011 @ 16:49 In | Comments Disabled

Warsztaty dają możliwość twórczej pracy konceptualnej i praktycznego zapoznania się z różnymi technikami tworzenia projektu. Prowadzone przez designerów-praktyków są rozwijającym doświadczeniem, zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych twórców. W tym roku do przeprowadzenia warsztatów zaprosiliśmy niezwykłe osobowości.

24.10.
09.00-15.00 NeoFarming, BCXSY

Boaz Cohen i Sayaka Yamamoto – izraelsko-japońska para designerów-kuratorów, działających na co dzień w Eindhoven w Holandii. Ich wystawa „NeoFarm” tworzy Program Główny tegorocznej edycji. Oni sami mówią o sobie, że chcą podkreślać piękno, czystość, dowcip, świadomość emocjonalną i osobiste doświadczenie. Warsztat, który poprowadzą podczas Łódź Design, przeznaczony jest dla 15 osobowej grupy studentów, posiadających doświadczenie związane ze sztuką i wzornictwem. Warsztat będzie swoistym ćwiczeniem skupiającym się na eksperymentowaniu w projektowaniu.

Uczestnicy powinni posiadać wiedzę na temat designu – zapraszamy studentów sztuki/wzornictwa i młodych projektantów. Komunikatywna znajomość języka angielskiego mile widziana.

Warsztaty dla 10 osób. Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim.
Wstęp na warsztaty możliwy po zakupieniu karnetu festiwalowego.
Zapisy
: a.sieczkowski@lodzdesign.com [1]


29.10
15.00
Nacho Carbonell, „kolaż umysłu”

Idea:
Każda rzecz, która wzbudza uczucia, każde wspomnienie, doświadczenie, zbiór przedmiotów, wszystkie tego rodzaju elementy mogą posłużyć jako podłoże do zaistnienia idei, rozwinięcia pomysłu i stworzenia własnego projektu – to narzędzia, z których może powstać kolaż umysłu.

Warsztat:
Chciałbym, żeby uczestnicy przynieśli ze sobą ważne dla nich przedmioty posiadające „osobistą, magiczną wartość” i historię, którą mogliby podzielić się ze mną i z grupą. Najpierw w krótkim wykładzie opowiem o swojej twórczości i o tym, jak stworzyłem kolekcję z małych przedmiotów codziennego użytku. Następnie w trakcie warsztatów każdy uczestnik wyjaśni, dlaczego przyniesiony przez niego przedmiot jest ważny i wspólnie wydobędziemy z niego to, co potrzebne jest do stworzenia projektu lub jego koncepcji.

Warsztaty dla 25 osób. Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim.
Wstęp na warsztaty możliwy po zakupieniu karnetu festiwalowego.
Zapisy: e.szywala@lodzdesign.com [2]

Nacho Carbonell – absolwent hiszpańskiego uniwersytetu Cardenal Herrera C.E.U. i słynnej Design Academy Eindhoven, którą ukończył z wyróżnieniem. W 2009 r. jego projekt „Ewolucja” został nominowany przez London Design Museum do tytułu projektu roku. W 2010 r. zaprezentował swoje prace podczas Design Week w Mediolanie. Jego mocną stroną jest niezwykły kontakt z ludźmi, umiejętność współdziałania i dzielenia się inspiracjami.


Do współpracy zaprosiliśmy również naszych partnerów – Społeczną Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania, firmę Aniro oraz Mecenasa Festiwalu – Ceramikę Paradyż.

22.10.
13.00-16.00

Wyzwól kreatywność swojego dziecka!

W sobotę 22 października, w głównym centrum Łódź Design Festival przy ul. Targowej 35, odbędą się warsztaty projektowe “Paradyżowa Kraina” [3]. Do przybliżenia młodym uczestnikom różnych form projektowania zostanie wykorzystana nowoczesna technologia. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

Celem warsztatów jest zapoznanie najmłodszych z tematem projektowania i designu w formie dostosowanej do wieku – zabawy, interaktywnej edukacji i samodzielnego projektowania. Uczestnicy będą mieli okazję poćwiczyć zmysł projektowy pod czujnym okiem prowadzących – znanych łódzkich projektantów i osób związanych z nowoczesnym designem. Warsztaty będą prowadzone w trzech grupach wiekowych: 3-6 lat, 7-10 lat i 11-14 lat. Taki podział umożliwi odpowiednie dostosowanie programu i formy warsztatów grup odbiorców w poszczególnych przedziałach wiekowych.

Wszystkie twórcze działania będą angażowały nowoczesne technologie, takie jak ekrany dotykowe i projektory oraz podłogę interaktywną – iFloor. Płytki Ceramiki Paradyż posłużą natomiast jako materiał do produkcji ekranów, na których wyświetlane zostaną prezentacje multimedialne dla najmłodszych oraz umożliwią powstawanie projektów namalowanych specjalną kredą do malowania w 3D.

Organizatorem warsztatów jest Ceramika Paradyż [4] – Mecenas 5 edycji Festiwalu Designu w Łodzi.

Więcej informacji na stronie: www.paradyz.com.pl [4] , www.myway-paradyz.com [5]

Formularz zgłoszeniowy [6]
Zgłoszenia
na warsztaty pod nr tel.  (+48) 516 721 946, warsztatyparadyzowakraina@gmail.com [7]
Ilość miejsc ograniczona!


25.10
11.00-15.00 Dora Hara performance: „INTO COOOLORS – first”, czyli społeczne malowanie obrazu monumentalnego na jedwabiu. Zapraszamy do wspólnego malowania
16.00-18.00
Warsztaty: dr Dora Hara, Z pędzla – malowanie wzorów na tkaninie jedwabnej

26.10
dr Adam Olejniczak
11.00-12.30 CZARNE TO BIAŁE
Działanie warsztatowe w obszarze rozumienia wartościujących, symbolicznych znaczeń na bazie wyznaczników kulturowych, interpretowanych czernią i bielą na podstawie proporcji i równowagi kontrastu. Spotkanie zaprojektowane jako działanie relaksacyjne z merytorycznym rozumieniem absurdu czarne to białe.
13.00-14.30
MNIEJ > WIĘCEJ (MNIEJ znaczy WIĘCEJ)
Warsztat plastyczny dotyczący sensu celowego ograniczania wielości informacji  przekazywanych za pomocą obrazu. Doświadczanie autorskiego wpływu na istotę przekazu wybranych obrazów.
15.00-16.30 projektowaNIE!
Warsztat plastyczny. Projektowanie z „przymknięciem oka” traktowane jako twórcza zabawa. Pretekstem będzie proste hasło znaczeniowe.

27.10
12.00 i 16.00 – dr Tamara Sass, Pomiędzy dotykiem, a czasem

Organizatorem warsztatów jest Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania [8] – Partner Technologiczny Łódź Design Festival

Adres na który można przesłać chęć zarejestrowania się na warsztaty to uczelnia@swspiz.pl [9].
W tytule wiadomości należy podać podać nazwę wybranego warsztatu.


29.10
12.00-14.00

Czy SZTUKAteria nadąża za zmianami?

4 kultowe filmy jak tło i 4 niezwykłe epoki – jako pretekst do pokazania istoty zmian SZTUK(I)aterii.

Jeśli jesteś otwarty na:
- stylową zabawę,
- kreatywne myślenie,
- masz zapał twórczy
- chcesz wziąć udział w ciekawym i porywającym show

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie warsztatowe, w którym każdy uczestnik będzie brał udział w odkrywaniu i dokonywaniu ZMIAN wystroju wnętrz, związanych ze stylami 4 epok.

Zostań współtwórcą jedynych w swoim rodzaju obrazów 3D, które powstaną w 100% ze SZTUK(I)aterii połączonej z pomysłem i wyobraźnią uczestników warsztatów.
Stwórz coś niezwykłego!

Warsztaty rozpocznie wykład belgijskiego projektanta Geoffroy’a Lhoest’a na temat procesu projektowania, pt.: „Prezentacja sztukaterii XXI wieku – Kolekcja 3D, czyli przestrzeń w trzech wymiarach”.

Organizator warsztatów: Akademia SZTUKaterii&Aniro [10]

Więcej informacji na stronie w aktualnościach [11].

Zgłoszenia na warsztaty pod nr tel. (+48) 502 234 570, warsztaty@akademiasztukaterii.pl [12]
Ilość miejsc ograniczona!


Centrum Festiwalowe [13]
Targowa 35
+48 42 6842095
godziny otwarcia:
20.10 czw.: 18.00-20.30
21-30.10 pt.-nd.: 11.00-20.00


Article printed from Łódź Design: http://www.2011.lodzdesign.com

URL to article: http://www.2011.lodzdesign.com/wydarzenia/warsztaty/

URLs in this post:

[1] a.sieczkowski@lodzdesign.com: mailto:a.sieczkowski@lodzdesign.com

[2] e.szywala@lodzdesign.com: mailto:e.szywala@lodzdesign.com

[3] “Paradyżowa Kraina”: http://www.2011.lodzdesign.com/wp-content/uploads/2011/08/Wyzwol-kreatywnosc-swojego-dziecka.pdf

[4] Ceramika Paradyż: http://www.paradyz.com.pl/

[5] www.myway-paradyz.com: http://www.myway-paradyz.com/

[6] Formularz zgłoszeniowy: http://www.2011.lodzdesign.com/wp-content/uploads/2011/08/formularz_zgloszeniowy_paradyzowa_kraina.doc

[7] warsztatyparadyzowakraina@gmail.com: mailto:warsztatyparadyzowakraina@gmail.com

[8] Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania: http://www.swspiz.pl/

[9] uczelnia@swspiz.pl: mailto:uczelnia@swspiz.pl

[10] Akademia SZTUKaterii&Aniro: http://akademiasztukaterii.pl/

[11] na stronie w aktualnościach: http://www.akademiasztukaterii.pl/pl/aktualnosci/akademia_sztukaterii_na_lodz_design_festival_2011/

[12] warsztaty@akademiasztukaterii.pl: mailto:warsztaty@akademiasztukaterii.pl

[13] Centrum Festiwalowe: http://www.2011.lodzdesign.com/informacje-praktyczne/miejsca-godziny-otwarcia/

Copyright © 2011 Ldzign. All rights reserved.