- Łódź Design - http://www.2011.lodzdesign.com -

Art_Inkubator – miejsce budowania kreatywnej przedsiębiorczości

Posted By k.zawada On 20/09/2011 @ 23:16 In | Comments Disabled

Art_Inkubator – miejsce budowania kreatywnej przedsiębiorczości, Maciej Trzebeński

Jednym z podstawowych problemów absolwentów kierunków artystycznych i kreatywnych jest brak przestrzeni do pracy – pracowni, studia, biura, sali konferencyjnej czy przestrzeni wystawienniczej. Ci, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodzie i decydują się na pracę na własny rachunek, rzadko mogą sobie pozwolić na wynajęcie lokalu na komercyjnych zasadach. Art_Inkubator będzie innowacyjnym miejscem/narzędziem budującym kompleksową ofertę wsparcia dla młodych kreatywnych przedsiębiorców, organizacji i artystów. Znajdą też w nim przestrzeń wzajemnych inspiracji, interakcji i nawiązywania kreatywnego partnerstwa.

[1]Maciej Trzebeński
Obecnie Dyrektor Naczelny Fabryki Sztuki w Łodzi. Łodzianin, kulturoznawca, manager łódzkich instytucji kultury. Współtwórca realizowanego przez Fabrykę Sztuki innowacyjnego projektu Art_Inkubator, którego celem jest przygotowanie i prowadzenie pierwszego w Polsce inkubatora przeznaczonego dla mikro i małych firm, fundacji, stowarzyszeń i innych organizacji działających na polu kulturalno-społecznym. Propagator idei pobudzania przedsiębiorczości i aktywności wśród osób zajmujących się kulturą i sztuką, a więc działających w rozwijającym się w Unii Europejskiej sektorze kreatywnym.


Article printed from Łódź Design: http://www.2011.lodzdesign.com

URL to article: http://www.2011.lodzdesign.com/wydarzenia/wyklady/wyklady/design-w-biznesie/art_inkubator-miejsce-budowania-kreatywnej-przedsiebiorczosci/

URLs in this post:

[1] Image: http://www.2011.lodzdesign.com/wp-content/uploads/2011/09/maciej_trzebenski.jpg

Copyright © 2011 Ldzign. All rights reserved.