- Łódź Design - http://www.2011.lodzdesign.com -

NeoFarm

Posted By k.zawada On 04/08/2011 @ 16:01 In | Comments Disabled

ARTYŚCI

5.5 Designers [1] / AZE design [2] / Arzu Firuz & Paul Huber [3] / Benjamin Hubert [4] / Big Game [5] / Christien Meindertsma [6] / David Clarke [7] / Floris Hovers [8] / Front Design [9] / Hans J. Wegner [10] / Ika Kuenzel [11] / Juliette Warmenhoven [12] / KRAUD [13] / Lladró [14] / Matylda Krzykowski [15] / Marcel Wanders [16] / Max Lipsey [17] / Mischer’traxler [18] Paul Loebach [19] Ronan & Erwan Bouroullec [20] / Sebastian Wrong & Richard Woods [21] / Timo Sarpaneva [22] / Yanes Wühl [23]


 
„Jesteśmy projektantami, nie kuratorami” – pomyśleliśmy, kiedy poproszono nas o przygotowanie wystawy na Festiwal Łódź Design. Jednak niemal równolegle ta sama myśl przerodziła się w ekscytujące wyzwanie. Projektując, często stawiamy sobie za cel połączenie różnych elementów i scalenie ich w jedną harmonijną całość, w wystawie także szukamy takiego właśnie podejścia.

Wybieranie różnorodnych prac i zestawianie ich ze sobą ma w sobie coś z budowania własnego gospodarstwa – miejsca, które zaspokaja podstawowe potrzeby, ale także niektóre z naszych największych pragnień. Wybrane przedmioty często „ożywają” dzięki nawiązaniom do naszego życia i otoczenia oraz wkomponowaniu ich w odpowiedni kontekst. Z biegiem czasu wielu projektantów zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest poszukiwanie i wychodzenie poza granice czysto funkcjonalnego wymiaru ich dzieł i zwracanie uwagi również na elementy emocjonalne i osobiste, co często prowadzi do silnej więzi na linii obserwator – obiekt. Takie wartości, wraz z wymogami funkcjonalno-praktycznymi, są niejednokrotnie postrzegane jako niezbędny element „dobrego designu”, a często uzupełniają się nawzajem – funkcja budzi emocje i vice versa.

Chęć wyrażenia indywidualności w gwałtownie zmieniającym się otoczeniu popycha nas w stronę tego, co znajome, wywołane doznaniami wizualnymi, a także dotykiem, zapachem lub innym bodźcem czuciowym. Powiązanie takie może mieć źródło w naszej tęsknocie lub rodzić się w pamięci zbiorowej.

W rezultacie mamy do czynienia z przyjaznym otoczeniem, które jest nam dobrze znane, a jednocześnie nowatorskie, ze środowiskiem z pozoru prostym, a jednak bardzo twórczym.

Kuratorzy: BCXSY – Boaz Cohen & Sayaka Yamamoto [24]


Centrum Festiwalowe [25]
Targowa 35
+48 42 6842095
godziny otwarcia:
20.10 czw.: 18.00-20.30
21-30.10 pt.-nd.: 11.00-20.00


Article printed from Łódź Design: http://www.2011.lodzdesign.com

URL to article: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/

URLs in this post:

[1] 5.5 Designers: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/5-5-designers/

[2] AZE design: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/aze-design/

[3] Arzu Firuz & Paul Huber: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/arzu-firuz-paul-huber/

[4] Benjamin Hubert: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/benjamin-hubert/

[5] Big Game: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/big-game/

[6] Christien Meindertsma: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/christien-meindertsma/

[7] David Clarke: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/david-clarke/

[8] Floris Hovers: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/floris-hovers/

[9] Front Design: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/front-design/

[10] Hans J. Wegner: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/hans-j-wegner/

[11] Ika Kuenzel: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/ika-kuenzel/

[12] Juliette Warmenhoven: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/juliette-warmenhoven/

[13] KRAUD: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/kraud/

[14] Lladró: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/lladro/

[15] Matylda Krzykowski: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/matylda-krzykowski/

[16] Marcel Wanders: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/marcel-wanders/

[17] Max Lipsey: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/max-lipsey/

[18] Mischer’traxler: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/mischertraxler/

[19] Paul Loebach: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/paul-loebach/

[20] Ronan & Erwan Bouroullec: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/ronan-erwan-bouroullec/

[21] Sebastian Wrong & Richard Woods: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/sebastian-wrong-richard-woods/

[22] Timo Sarpaneva: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/timo-sarpaneva/

[23] Yanes Wühl: http://www.2011.lodzdesign.com/wystawy/program-glowny/neofarm/yanes-wuhl/

[24] BCXSY – Boaz Cohen & Sayaka Yamamoto: http://www.2011.lodzdesign.com/wp-content/uploads/2011/08/BCXSY_bio_PL.pdf

[25] Centrum Festiwalowe: http://www.2011.lodzdesign.com/informacje-praktyczne/miejsca-godziny-otwarcia/

Copyright © 2011 Ldzign. All rights reserved.