Boso Studio / FAWORY / Karolina Gwóźdź / Szymon Hanczar / Zuzanna Jura / Dominika Laskowska / Lessdesign / Paulina Lis / Aleksander Pawlik / Marzena Rusiłowicz / Tomasz Tomaszewski / Maciej Baszko Trybek / Arek Wolski


Młody Polski Design – wybrane obiekty” to wystawa, która powstała spontanicznie. Jest odpowiedzią na liczne zgłoszenia zawierające tylko jeden lub kilka ciekawych obiektów, przez co nie mogłyby one stworzyć samodzielnie odrębnej wystawy. Nie taki był cel ogłoszenia Otwartego Programu, w założeniu adresowanym do kuratorów, chcących zaprezentować swoje koncepty lub projektantów, pragnących pokazać skończone cykle prac, instalacje lub inną formę prezentacji tworzącą indywidualną wystawę. Pojedynczy obiekt, lampa lub mebel, takiej możliwości nie dają. Projekty, o jakie nam chodziło, otrzymaliśmy także, i one właśnie stworzyły program wystaw towarzyszących festiwalowi.

Na wystawę Młody Polski Design – wybrane obiekty składają się natomiast obiekty, które powstały w ostatnim roku, a które nie zostały ujęte w żadnej z wystaw kuratorskich. Wystawa prezentuje stan młodego polskiego projektowania, pokazuje co nowego. I, co ciekawe: choć tematem przewodnim programu Open był główny temat festiwalowy Change!, można zaryzykować twierdzenie, że wśród młodych designerów tendencja jest niezmienna: flirt z rzemiosłem, powrót do rękodzielniczych korzeni, prace powtarzalne, ale jednak unikatowe. To cieszy – tak myślący projektanci mogą stawić czoła wyzwaniom przemysłowym, o ile ktoś zechce je przed nimi postawić.

Kurator: Agnieszka Jacobson-Cielecka


Archimode
Targowa 28/30
+48 42 6771600
godziny otwarcia:
20.10 czw.: 17.00-20.00
pn.-pt.: 15.00-20.00
sb.-nd.: 11.00-20.00